19:00 19.05.2013
«Viva Verdi!»

вечір оперної музики

«Viva Verdi!»
«Viva Verdi!»
«Viva Verdi!»
«Viva Verdi!»
«Viva Verdi!»
«Viva Verdi!»
«Viva Verdi!»
«Viva Verdi!»
«Viva Verdi!»
«Viva Verdi!»

19 травня в ILKO Gallery виступив музичний проект “Viva Verdi!” присвячений 200-річчю з дня народження видатного італійського майстра оперного мистецтва.

Автори: Мар’яна ГАВРИЛКО-ЛАЗУР | Ігор СТРОЇН

За сприяння громадської організації “Вільна сцена”

Солістка Мар’яна Гаврилко-Лазур каже: «Це досить яскрава подія для нашого краю. Я з радістю співала на Закарпатті, повертаюся на сцену після творчої перерви».

Як розповіла Мар’яна Гаврилко-Лазур з Ігорем Строїним вони вчилися у музичному училищі в Ужгороді, згодом в академії у Львові. Сама Мар’яна нині живе у Києві, була учасницею різноманітних конкурсів, у 2005 році отримала 1-шу премію на конкурсі вокалістів в Україні, опісля – теж перше місце на аналогічному конкурсі в Італії.

Виступала на низці концертів з народним артистом Володимиром Ігнатенком, з оперними співаками з Будапешта тощо. У сім’ї Мар’яни Гаврилко-Лазур співають усі, у родині – відома співачка оперети у Будапешті Шарлотта Федак, в яку був закоханий сам імператор Франц Йозеф.

Соліст Ігор Строїн наразі живе, вчиться та співає в Італії.

«Займаюся співом з 6 років, з часу, коли виступав у хорі хлопчиків у Мукачеві. Співав у «Кантусі» як соліст, потім у заслуженій капелі «Трембіта». Після цього пощастило потрапити солістом державної опери Словаччини (Банська Бистриця). Зараз я – концертуючий соліст, живу в Італії, вчуся там приватно, нещодавно отримав можливість стажування при оперному театрі в Італії, – розповів Ігор Строїн. – На Закарпатті ми робимо тематичний концерт Верді, важливо стильово виконати твори. Навіть в Італії люди не завжди знають, як правильно виконувати Верді. Це найкращий оперний композитор, Верді – основоположник великої опери. 90% в операх займає репертуар Верді».

За словами організаторів, багато українців вважає, що опера – це нудно, багато не слухає класичні твори. Натомість музика з опер оточує нас повсюди: у рекламі, у ТБ програмах, рингтонах мобільних телефонів тощо. «Ми займаємося ліквідацією музичної безграмотності, – зауважує Олена Кириленко. – є речі вічні».

У музичній програмі виконувалися арії та увертюра з опери «Луїза Міллер», а також з опер «Макбет», «Ломбардці», «Бал-маскарад», «Сила долі», «Трубадур», а також із більш відомих нашому слухачеві «Травіати» та «Ріголетто».