06.08 – 06.09.2016
Андраш БАНКУТІ “БУДНІ”

виставка фотографій

Андраш БАНКУТІ “БУДНІ”
Андраш БАНКУТІ “БУДНІ”
Андраш БАНКУТІ “БУДНІ”
Андраш БАНКУТІ “БУДНІ”
Андраш БАНКУТІ “БУДНІ”
Андраш БАНКУТІ “БУДНІ”
Андраш БАНКУТІ “БУДНІ”
Андраш БАНКУТІ “БУДНІ”
Андраш БАНКУТІ “БУДНІ”
Андраш БАНКУТІ “БУДНІ”
Андраш БАНКУТІ “БУДНІ”
Андраш БАНКУТІ “БУДНІ”

Фотовиставка “БУДНІ” – народження вільної України очима угорського фотокореспондента. Добірка світлин Банкуті Андраша, зроблених у період між 1989 і 2008 роками.


Автор

Андраш БАНКУТІ
Андраш БАНКУТІ

Андраш БАНКУТІ народився 1958 р. у м. Будапешт. 

Після закінчення середньої школи склав іспит на професійного фотографа, а також отримав спеціальність фотокоресподента у журналістській школі при Угорській Асоціації журналістів. У  1995-2012 рр. обіймав посаду завідувача відділу фотокоресподенції найбільш вагомого угорського політично-економічного часопису HVG. Сьогодні є фоторедактором видання Figyelő та головним редактором журналу Digitális Fotó Magazin. 

Активний учасник угорського фотографічного суспільного життя. Задля угорської фотографії виконує безліч обов’язків на різних посадах: він є одним із засновників Будинку угорських фотографів (Будинок Маї Мано), ініціатором виставок фотопреси. Десять років поспіль є головним редактором книжкової серії “Фотографії року”. Викладає в кількох університетах та на різних професійних курсах. Виступав куратором багатьох вітчизняних та закордонних виставок. 

Основною особливістю робіт митця є його індивідуальний погляд. Його світлини є суспільно-політичними епохальними свідченнями, показаними очима фотографа з його індивідуальним підходом до зображуваної теми. Якщо цей погляд сприйнятний для глядача, то фотографія виходить вдалою. Об’єктом такого фото може бути як панк або скінхед, так і політик, шахтар або безхатченко. 

В одному із своїх інтерв’ю митець зізнався: “Дуже люблю фотографувати людей, по суті це психологічний момент, якщо людина має можливість поїхати у будь-який куточок світу, то певно може фотографувати людей. Сьогодні вже складніше, якось всі стороняться фотоапаратів, але якщо сприймуть людину, в даному випадку мене, і я зможу переконати їх, що нічого поганого не входить у мої наміри, то всі погоджуються на співпрацю. Люди погоджуються на фотографування, і через деякий час, коли вже довго перебуваю біля них, мені вдається зробити фото у невимушених моментах, без зайвого позування”. 

Часто подорожував до Радянського Союзу та до його країн-наступників, де завдяки здатності розбиратися у людях, зміг зробити надзвичайні знімки, фотоесе. Під назвою “Російські люди  –  2006” митець видав збірку своїх прес-фотографій, зроблених у Радянському Союзі. 

У 1999 році отримав премію ім. Андре Кертеса, завдяки якій підготував матеріали виставки “Паризькі ночі”. 

У 1983 році Міжнародна спілка журналістів присвоїла Андрашу Банкуті звання Міжнародного майстра прес-фотографії. 

У 1991 році на фотоконкурсі Interpress отримав гран-прі конкурсу.

У 1993 році удостоєний премії ім. Балог Рудольфа та Пулітцерівської премії.

У 2010 р. – премії ім. Танчич Мігаля.

Книги митця: Балет Дьйор (1999), Крайні цінності (2003), Люди (2007). 

Роботи фотографа зберігаються в Угорському музеї фотографії, в Історичному фотоархіві Угорського національного музею.

  • Організатори
  • Генеральне консульство  Угорщини в Ужгороді
  • Арт-центр