19:00 21.04.2013
DVA

вечір альтернативної музики

DVA
DVA
DVA
DVA
DVA
DVA
DVA
DVA

21 квітня в ILKO Gallery виступи незвичайний експериментальний електро-акустичний проект із Чехії, музику якого визначають як “фолк неіснуючих народів”.

Виконавці: Ян КРАТОХВІЛ, Бара КРАТОХВІЛОВА

Куратор: Промо-група Voice

Музику DVA класифікують як “фолк неіснуючих народів”, адже визначити звичними стилістичними кліше їхню творчість досить складно. Мабуть, за танго, передане бітбоксом та зворушливий фолк, награний на кларнеті, музиканти отримали визнання як у рідній Чехії, так і за її межами.

Дует DVA – Ян Кратохвіл (Jan Kratochvíl) та Бара Кратохвілова (Bára Kratochvílová) – експериментальний електро-акустичний проект із Чехії. Вже втретє гурт вирушає в тур Україною, цього разу з оновленою програмою та новим відеосупроводом!

DVA надихаються музикою концертних залів і цирку, відтворюють танго за допомогою бітбокса, оздоблюють зворушливий фолк кларнетом. Історії зі свого власного світу вони переповідають мовою, яку знають лише вони двоє. Саме тому їх музика – це “фолк неіснуючих народів”.

Їх музичні програми сповнені театралізованості та емоційності – кожен з учасників гурту протягом виступу грає на різних інструментах – гітара, мегафон, кларнет, саксофон, дитяче піаніно, електроніка. Кожен концерт DVA – це ціла вистава, насичена щирістю та харизматичністю кумедної Бари та незворушного Яна – незвичайного дуету, що створює свій музичний космос особливою, лише їм двом зрозумілою мовою.

Через два роки після створення гурту DVA набули популярності не лише в Чехії, але й стали відомими за кордоном. DVA випустили свій дебютний альбом “Fonók” у 2008 році, який був номінований на престижну чеську музичну премію Ангел. Один з впливових музичних критиків BBC Чарлі Гіллетт назвав цей альбом серед найкращих альбомів 2009 року. А їх відео “Nunovó Tangó” отримало головну нагороду на фестивалі Anifilm.

Свою третю платівку “HU” дует з успіхом представив з концертами більш ніж у 20 європейських країнах та США, зокрема в Україні в 2011 році.

2012 року DVA отримали премію за найкращий саундтрек до комп’ютерної гри “Botanicula”.