19:00 18.11.2014
"Євромайдан. Чорновий монтаж"

показ фільму

"Євромайдан. Чорновий монтаж"

18 листопада в ILKO Gallery відбувся показ фільму "Євромайдан. Чорновий монтаж" у рамках мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно.

Модератором дискусії щодо фільму виступив український правозахисник, журналіст, співкоординатор Проекту "Без кордонів", координатор Ресурсного Центу для допомоги вимушеним переселенцям Максим Буткевич.

"Євромайдан. Чорновий монтаж" - це альманах трьох місяців революції, від обуреного протесту до народного єднання. Фільм цікавий тим, що поєднав роботи багатьох молодих українських режисерів, які знімали події на Майдані - як щоденне життя, так і найгарячіші моменти.

"Фільм "Євромайдан. Чорновий монтаж" стався несподівано. Ми готували ХІ Docudays UA і раптом зрозуміли, що не маємо фільму-відкриття. Під час подій на Майдані говорити ми могли лише про Майдан. Тож, звісно, і на відкритті фестивалю ми хотіли показати Майдан. Ми звернулися до режисерів, які знімали український протест, і попросили надати нам їхні найкращі кадри. Епізоди майбутніх фільмів про Євромайдан склалися у калейдоскоп революції, що не потребує коментарів", - розповідає PR-директор фестивалю Docudays UA Дар'я Аверченко.

Docudays UA - єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Він проходить щороку впродовж останнього тижня березня у Києві. У 2014 році фестиваль у Києві відвідали 38 200 глядачів. По завершенні Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Покази тривають із жовтня до грудня (включно). У 2013 році Мандрівний Docudays UA відвідав 231 місто й містечко у 23-х регіонах України, Криму, міста Севастополь і Київ.