18:30 17.11.2019
"Колір фасаду синій".
"Біотоп". "Поміж"

Українська прем'єра

"Колір фасаду синій". | "Біотоп". "Поміж"
Фото: Біотоп
"Колір фасаду синій". | "Біотоп". "Поміж"
Фото: Колір фасаду - синій
"Колір фасаду синій". | "Біотоп". "Поміж"
Фото: Поміж

Колір фасаду – синій |Україна/2019/22’30’’

Режисер: Олексій Радинський

Продюсер: Люба Кнорозок

Оператор: Максим Савченко

Монтажери: Микола Базаркін, Олексій Радинський

Звукорежисер: Андрій Борисенко

Флоріан Юр’єв – архітектор, художник, скрипковий майстер, теоретик і поет. На 90-му році життя йому доводиться опанувати ще одне, цілковито нове заняття. Щоб урятувати свій авторський архітектурний проект – київську «Летючу тарілку» – від перетворення на частину торговельного центру, Флоріан Юр’єв розпочинає кампанію проти свавілля столичних забудовників.

Олексій Радинський – режисер-документаліст, публіцист. Його фільми брали участь у кінофестивалях в Оберхаузені, Ґуанахуато, DOK Leipzig, Watch Docs (Варшава), Одеському МКФ, «86» (Славутич), Nowe Horyzonty (Вроцлав), а також були представлені в e-flux (Нью-Йорк), S A V V Y Contemporary (Берлін), Інституті сучасного мистецтва (Лондон) тощо. Його фільм «Люди, які прийшли до влади» (у співавторстві з Томашем Рафою) переміг у національному конкурсі кінофестивалю Docudays UA (2016).

Вибрана фільмографія: Випадок у музеї (2013), Інтеграція (2014), Люди, які прийшли до влади (у співавторстві з Томашем Рафою) (2015), Зсув (2016), Київський фільм. Перший епізод (2017), Колір фасаду – синій (2019)

Біотоп |Німеччина/2018/11’31’’

Режисер: Пауль Шольтен

Продюсер: Леа Ной, Катаріна Коллечек

Оператор: Мікі Ґретер

Монтажер: Пауль Шольтен

Звукорежисер: Леа Ной

Виробництво: Університет кіно і телебачення Мюнхена

Дистрибуція: Пауль Шольтен

Життя у Нойперлаху, передмісті Мюнхена, тихе та спокійне. Це безпечний район, де всі люди знайомі і вітаються одне з одним. У кожного є власне подвір'я, вздовж вузеньких вуличок стоять одномісні гаражі, і все дуже доглянуте. Проте нещодавно цей спокій порушила новина: скоро по сусідству житимуть біженці. Деякі мешканці бояться шуму, тому вирішують встановити звукоізоляційну стіну. «Біотоп» показує повсякденне життя мешканців Нойперлаху і справжні причини зведення цієї стіни.

Пaуль Шольтен народився 1996 року на півдні Німеччини. Почав знімати фільми в 17 років. Його роботи брали участь у різноманітних фестивалях. Із 2017-го вивчає документальне кіно в Університеті кіно і телебачення Мюнхена.

Фільмографія: Нарешті! (2014), Ти що, пенсіонер? (2015), Біотоп (2018)

Поміж | Косово/2019/13’40’’

Режисер: Самір Карахода

Продюсер: Еролл Білібані

Оператор: Самір Карахода

Монтажер: Еніс Сарачі

Звукорежисери: Мемлі Кельменді, Ґезім Рама

Виробництво: SK Pictures, Eroll Bilibani

Дистрибуція: Radiator IP Sales, Ben Vandendaele

Живучи за кордоном, брати і сини зводять однакові будинки, аби виразити рівність і єдність у родині. Змальований зі співчуттям портрет сімей, які з економічних причин змушені майже все життя жити окремо, відірваними від власної культури.

Самір Карахода почав працювати помічником фотографа у 1992 році, згодом закінчив факультет фотографії Університету архітектора Сінана у Стамбулі, де зараз пише дисертацію. Ставши успішним фотографом із багатьма унікальними фотопроектами, Самір зацікавився операторською майстерністю. Він зняв кілька коротко- і повнометражних косовських фільмів, відзначених нагородами. Окрім цього, Самір – програмний директор короткометражної програми косовського кінофестивалю DokuFest, одного з найвпливовіших фестивалів балканського регіону. Його часто запрошують курувати програми короткого метру про Балкани на кінофестивалях усього світу. «Поміж» – короткометражний документальний фільм, заснований на його ранньому фотопроекті. Це режисерський дебют Саміра.

Фільмографія: Поміж (2019)