18:00 14.12.2016
Галина ХОРУНЖА

зустріч-розмова-лекція

Галина ХОРУНЖА
Галина ХОРУНЖА
Галина ХОРУНЖА
Галина ХОРУНЖА
Галина ХОРУНЖА

18 грудня в ILKO Gallery відбулася інтелектуальна зустріч-розмова-лекція із Галиною Хорунжою – художницею, мистецтвознавицею, викладачкою Львівської національної академії мистецтв.

Лекторка є відомою дослідницею мистецтва, а також відома як автор живописних, графічних та інсталяційних робіт, реді-мейду та ленд-арту. Серед тридцяти колективних виставок, у яких брала участь, є і подія в Ужгороді – “Тимчасова виставка” в галереї “Коридор”, яка відбувалась у декілька етапів за кураторства Петра Ряски.

Лекція називалася “Простір внутрішньої свободи: художні практики у львівському та закарпатському осередках 1960–2000 рр. (від набуття до втрати)”. 

Відповідно, розмова мала такі опорні пункти, як:

Простір взаємодії митців львівського та закарпатського осередків 1950–1980 рр. нонконформізм та опозиція у мистецьких практиках Ужгорода та Львова 1960–1980 рр.: ключові персоналії; альтернативні мистецькі практики Ужгорода та Львова 2007–2015 рр.: концепції та явища; візуальні антропологічні практики Ужгорода та Львова початку ХХІ ст.: культура розважання/суспільство споживання. 

Незважаючи на ґрунтовний науковий характер, розмова – обіцяють організатори – буде цікавою для широкої аудиторії, яка цікавиться зокрема історією закарпатського та загалом українського мистецтва. 

Галина Хорунжа народилась Львові. Навчалась у Львівській національній академії мистецтв на факультеті історії і теорії мистецтва (2003–2009 рр. – бакалавратура та магістратура, 2009–2012 рр. – аспірантура). Із 2009 року викладає на кафедрі історії і теорії мистецтва у Львівській національній академії мистецтв. За результатами наукової та педагогічної роботи 2011 року нагороджена премією обласної державної адміністрації та обласної ради для працівників наукових установ НАН України та вищих навчальних закладів Львівщини. Завідувачка аспірантури та докторантури Львівської національної академії мистецтв (із 2012 року). Регіональна редакторка журналу «Образотворче мистецтво» (з 2015 р.).

Авторка понад п’ятдесяти публікацій у наукових та науково-публіцистичних виданнях, учасниця понад тридцяти міжнародних та всеукраїнських конференцій. Сфера наукових зацікавлень: стилістика та символіка орнаментики Східної Галичини XVI–XVIII століть, культурна антропологія та візуальні практики другої половини ХХ – початку ХХІ століть. Працює у графічних та живописних техніках. Роботи зберігаються у приватних та музейних колекціях в Україні, Польщі, Росії, Німеччині, США, Канаді, Китаї, Японії. За період творчої діяльності (з 2008 року) мала 6 персональних виставок та брала участь у понад тридцяти колективних виставках.