конференції
25 листопада в ILKO Gallery пройшов Міжнародний форум з транскордонного співробітництва.
Учасники
Вазіл ГУДАК | Елсбет ТРАНСТАД | Іґор СЛОБОДНІК | Наталія ГАЛІБАРЕНКО
Зміцнення зв’язків між сусідніми країнами та їх громадянами, економічна співпраця, розвиток туризму і міжнародної торгівлі, покращення спільного менеджменту природних ресурсів, підтримка зайнятості та рівності можливостей на місцевому рівні і водночас безпечний рух громадян через кордони та в прикордонних областях, спільні заходи, більш інтенсивне взаємне ознайомлення – все це приносить діюче транскордонне співробітництво, важливість якого Словацька Республіка вже давно усвідомлює і посередництвом різних програм чи проектів підтримує.
Про те, як використати широкоспектральний потенціал транскордонного співробітництва в рамках Європи та попередній досвід, можливості і приклади фінансування транскордонних заходів, про завдання мас-медій чи громадянської співпраці, в тому числі про майбутнє Карпатського регіону чи співпраці країн В4 із Україною, обговорювали учасники міжнародної конференції під назвою: “VI міжнародний форум по транскордонному співробітництву “Прикордонні діалоги 2015" в більш широкій Європі”, організованого Урядом Словацької Республіки у співпраці із Норвезьким Баренцовим секретаріатом, Генеральним консульством Словацької Республіки в Ужгороді, Національним інститутом стратегічних досліджень в Ужгороді та Інститутом стабільності і розвитку в Празі.
Конференція, відкриття якої привітав Міністр економіки Словацької Республіки Вазіл Гудак, відбулася 24-27 листопада в м. Кошице та м. Ужгороді. Серед високопоставлених осіб були присутні: державний секретар МЗС Королівства Норвегія пані Елсбет Тронстад, державний секретар МЗС Словацької Республіки пан Іґор Слободнік, запрошення мала б прийняти і перший державний секретар МЗС України пані Наталія Галібаренко.
Конференція стала логічним продовженням першого словацько-українського форуму, який за участі пана Іґора Слободніка відбувся у травні цього року в м. Києві, де були обговорені питання поглиблення співпраці між Україною та Словаччиною. На актуальний стан транскордонного співробітництва вплинуло чимало факторів, а досить часто й перешкод, що впливає на розвиток прикордонних регіонів та визначає їх майбутнє. Конференцію присвячено детальному аналізу цих детермінуючих факторів та вельми важливим питанням формування нової якості транскордонного співробітництва України з посиланням на європейські інституційні стандарти, норми та засади, що дадуть новий імпульс транскордонному співробітництву України з країнами із спільними кордонами.
Організатор конференції – Уряд Словацької Республіки – являється керівником програми транскордонного співробітництва, фінансованої з Норвезьких грантів та державного бюджету Словацької Республіки в рамках програмного періоду 2009–2014. Програму спрямовано на словацько-українську співпрацю, а також сприяння розвитку особистих контактів між людьми. Одночасно це полегшує обмін досвідом та передовою практикою проектів транскордонного співробітництва між Норвегією та Словаччиною, та створення мереж в Європі. В рамках двох тендерів, згаданої програми, буде розроблено близько 40 проектів вартістю більше, ніж 15 млн євро. 18 проектів вже реалізовується.