10:00 25.11.2015
Конференція “Прикордонні діалоги 2015”

конференції

Конференція “Прикордонні діалоги 2015”
Конференція “Прикордонні діалоги 2015”
Конференція “Прикордонні діалоги 2015”
Конференція “Прикордонні діалоги 2015”
Конференція “Прикордонні діалоги 2015”
Конференція “Прикордонні діалоги 2015”
Конференція “Прикордонні діалоги 2015”

25 листопада в ILKO Gallery пройшов Міжнародний форум з транскордонного співробітництва.

Учасники

Вазіл ГУДАК | Елсбет ТРАНСТАД | Іґор СЛОБОДНІК | Наталія ГАЛІБАРЕНКО

Зміцнення зв’язків між сусідніми країнами та їх громадянами, економічна співпраця, розвиток туризму і міжнародної торгівлі, покращення спільного менеджменту природних ресурсів, підтримка зайнятості та рівності можливостей на місцевому рівні і водночас безпечний рух громадян через кордони та в прикордонних областях, спільні заходи, більш інтенсивне взаємне ознайомлення – все це приносить діюче транскордонне співробітництво, важливість якого Словацька Республіка вже давно усвідомлює і посередництвом різних програм чи проектів підтримує.

Про те, як використати широкоспектральний потенціал транскордонного співробітництва в рамках Європи та попередній досвід, можливості і приклади фінансування транскордонних заходів, про завдання мас-медій чи громадянської співпраці, в тому числі про майбутнє Карпатського регіону чи співпраці країн В4 із Україною, обговорювали учасники міжнародної конференції під назвою: “VI міжнародний форум по транскордонному співробітництву “Прикордонні діалоги 2015" в більш широкій Європі”, організованого Урядом Словацької Республіки у співпраці із Норвезьким Баренцовим секретаріатом, Генеральним консульством Словацької Республіки в Ужгороді, Національним інститутом стратегічних досліджень в Ужгороді та Інститутом стабільності і розвитку в Празі.

Конференція, відкриття якої привітав Міністр економіки Словацької Республіки Вазіл Гудак, відбулася 24-27 листопада в м. Кошице та м. Ужгороді. Серед високопоставлених осіб були присутні: державний секретар МЗС Королівства Норвегія пані Елсбет Тронстад, державний секретар МЗС Словацької Республіки пан Іґор Слободнік, запрошення мала б прийняти і перший державний секретар МЗС України пані Наталія Галібаренко.

Конференція стала логічним продовженням першого словацько-українського форуму, який за участі пана Іґора Слободніка відбувся у травні цього року в м. Києві, де були обговорені питання поглиблення співпраці між Україною та Словаччиною. На актуальний стан транскордонного співробітництва вплинуло чимало факторів, а досить часто й перешкод, що впливає на розвиток прикордонних регіонів та визначає їх майбутнє. Конференцію присвячено детальному аналізу цих детермінуючих факторів та вельми важливим питанням формування нової якості транскордонного співробітництва України з посиланням на європейські інституційні стандарти, норми та засади, що дадуть новий імпульс транскордонному співробітництву України з країнами із спільними кордонами.

Організатор конференції – Уряд Словацької Республіки – являється керівником програми транскордонного співробітництва, фінансованої з Норвезьких грантів та державного бюджету Словацької Республіки в рамках програмного періоду 2009–2014. Програму спрямовано на словацько-українську співпрацю, а також сприяння розвитку особистих контактів між людьми. Одночасно це полегшує обмін досвідом та передовою практикою проектів транскордонного співробітництва між Норвегією та Словаччиною, та створення мереж в Європі. В рамках двох тендерів, згаданої програми, буде розроблено близько 40 проектів вартістю більше, ніж 15 млн євро. 18 проектів вже реалізовується.