19:00 15.09.2015
Люба ЯКИМЧУК “Абрикоси Донбасу”

презентація книги

Люба ЯКИМЧУК “Абрикоси Донбасу”
Люба ЯКИМЧУК “Абрикоси Донбасу”
Люба ЯКИМЧУК “Абрикоси Донбасу”
Люба ЯКИМЧУК “Абрикоси Донбасу”
Люба ЯКИМЧУК “Абрикоси Донбасу”
Люба ЯКИМЧУК “Абрикоси Донбасу”

15 вересня в ILKO Gallery відбулася презентація поетичної книжки “Абрикоси Донбасу” поетеси Люби Якимчук.

Автор – Люба ЯКИМЧУК

Модератор – Валентин КУЗАН

Про любов і абрикоси, відчуття дому і батьківщини, про Донбас і про Україну, поезію і біль, перетворення, мовчання, говоріння, про розкладання поезії на рими і на ритми. Про все це і про те, що “там, де не ростуть абрикоси, починається Росія” – на зустрічі з поетесою Любою Якимчук та на презентації її збірки “Абрикоси Донбасу”, що вийшла у “Видавництві Старого Лева”. “Абрикоси Донбасу” Люби Якимчук достигають цілком в пору і смакують водночас гірко і солодко.

«Про війну вірші можуть бути лише голі, як дроти без ізоляції, дуже прості та без надмірних кучерявостей, але із чіткими деталями, – пише про свою збірку Любов Якимчук. – Ці вірші мають бути як злочин, про який соромно згадувати, вони – як ці щоденні вбивства без прикрас, неприємні болючі вірші – як допити заручників, яким ставлять банки на живіт, яких ґвалтують, у яких стріляють. Вірші, як мешканці в окупованих містах, яким нема куди втікати і яких ніхто не рятує від перманентної загрози їхньому життю. Про війну – криваві та смердючі вірші. Поезія, що розкладається, але яка ще не розклалася. Розкладена поезія – це вже смерть, а нам треба жити, але жити усвідомлено. Мінімум метафор, більше мовчання, більше того, що не вкладається в слова. Якщо вже чинимо злочин, то усвідомлено. Такі тексти мають бути як сама війна, у якій ми не завжди можемо встановити хід подій, але за наслідками (розкиданими тілами та розлитою кров‘ю) ми знаємо, що тут щось сталося. Це може додати поезії мовчання або натуралізму, і з поміж цих двох я вибираю мовчання».

«Книга сповнена тепла й гіркоти, книга колюча й ламана, – пише про “Абрикоси Донбасу” Сергій Жадан. – Вірші, схожі на троянди: доки дочитаєш – обов’язково поранишся. Вірші, які можна переповісти, щось додаючи, щось забуваючи, проте нічого не втрачаючи, нічого не гублячи. Оскільки надто дзвінкі літери в цих віршах – і захочеш їх забути, а вони все одно нагадають про себе. Мова віршів проста й переконлива, як і має бути, коли говориш про такі важливі речі, як абрикоси. Себто – пам’ять і любов».

Любов Якимчук – поетеса, прозаїк, сценарист, журналістка. Народилася у Луганській області у м. Первомайськ. Закінчила факультет української філології Луганського національного університету, а також маґістеріум Києво-Могилянської академії. Була стипендіаткою польської програми Gaude Polonia. Разом із джазовим контрабасистом Марком Токарем створюють спільні музично-поетичні проекти, серед них – “Жінка, дим і небезпечні предмети”, “Дзеркала”, “Донбас і контрабас” та “Абрикоси Донбасу”. Авторка книжок: “У чотирьох стінах (набір шпалерів)”, (СамВидав-ТиВидав, 2007), “,  як МОДА” (Каменяр, 2009), “Абрикоси Донбасу” (Видавництво Старого Лева, 2015).