19:00 13.12.2013
Йожеф ЕРМІНЬ

вечір класичної музики

Йожеф ЕРМІНЬ

13 грудня в ILKO Gallery виступив відомий піаніст Йожеф Ермінь, який виконав твори класиків та сучасних композиторів.

У програмі музичного вечора – твори Ф. Ліста, Б. Бартока, О. Мессіана, А. Хінастери, В. Сильвестрова.

Ермінь Йожеф Франтишкович – український піаніст, артист симфонічного оркестру у Львівської обласної філармонії. Виступає як соліст та учасник камерних ансамблів в Україні, Росії, Польщі, Німеччині, Швейцарії, Бельгії, США та Канаді.

У своїй виконавській діяльності найбільший акцент робить на авангардній музиці.

Репертуар Йожефа Ерміня охоплює музику від бароко до сучасності. Останнім часом він все більше зосереджується на інтерпретації музики ХХ століття: на особливу увагу заслуговують, з одного боку, його виконання сучасного піаністичного репертуару, що вимагає високої інтерпретаційної та технічної вправності (“Vinght Regards sur l'Enfant Jesus” Олів'є Месіана, цикл “Klavierstucke” Карльхейнца Штокхаузена), з іншого, найсучасніші твори українських композиторів – Валентина Сильвестрова, Євгена Станковича, Юрія Ланюка, Ігоря Щербакова, Олександра Щетиньського.

Немало фортепіанних творів було написано і присвячено йому як першому виконавцю. Відомий також як неперевершений інтерпретатор творів Альфреда Шнітке, Джорджі Куртага, Тору Такемітсу, Джонні Кейджа і Мортона Фельдмана.

Поєднуючи високу технічну майстерність з незвичайною колористичною вразливістю, Йожеф Ермінь поціновується як інтерпретатор віртуозних та мінімалістичних творів. Здійснений спільно з Ольгою Пасічник для студії “Musicon” запис “Курпівських пісень” Кароля Шимановського для сопрано і фортепіано отримав 1998 року фонографічну нагороду “Фридерик 97” у категорії сольної музики.